• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

27.01.2023 Artykuł archiwalny

Program edukacyjny PIP "Kultura Bezpieczeństwa"

W pracy zawodowej życie i zdrowie jest najważniejsze. Niestety, osoby z krótkim stażem najczęściej ulegają wypadkom przy pracy. Z doświadczenia inspektorskiego wynika, że osoby młode, podejmujące swoją pierwszą pracę często nie znają swoich podstawowych praw i obowiązków związanych z zatrudnieniem. Dlatego zachęcamy wszystkie szkoły ponadpodstawowe do przyłączenia się do programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”, który organizuje Państwowa Inspekcja Pracy. Celem programu jest przekazanie uczniom wiadomości o bezpieczeństwie pracy i przysługujących im prawach pracowniczych, edukacja młodzieży w dziedzinie zagrożeń zawodowych, kształtowanie pożądanych postaw w zakresie bezpiecznych zachowań oraz informowanie młodzieży o różnorodnych aspektach prawnej ochrony pracy.

Biorąc udział w programie, szkoła może zgłosić się do udziału w konkursie „Poznaj swoje prawa w pracy”. Jest on skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, których placówka uczestniczy w programie „Kultura bezpieczeństwa”. Konkurs ma trzy etapy: szkolny, wojewódzki oraz ogólnopolski, a na laureatów w regionie i w Polsce czekają atrakcyjne nagrody.

DSC02965
 

Tegoroczna edycja programu już się rozpoczęła, jednak w żadnym wypadku nie zamyka to drzwi dla wszystkich szkół chętnych być częścią naszego projektu.

9 lutego Okręgowy Inspektorat Pracy w Warszawie przeprowadzi szkolenie online na platformie Teams, gdzie zostaną przedstawione główne założenia i wymogi programu, a w drugiej części tematyka obejmie szkolenie z zakresu prawa pracy. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu mailowego (dominik.sadza@warszawa.pip.gov.pl) lub telefonicznego (727-714-627) gdzie uzyskają Państwo dodatkowe informacje oraz link do szkolenia.


GIP Przejdź do GIP Porady prawne