• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

07.10.2022

Najbardziej aktywni społeczni inspektorzy pracy oraz dwunastu wspaniałych: najlepsi pracodawcy na Mazowszu!

Aż dwanaście firm – najlepszych z najlepszych – zdobyło laury w szlachetnej rywalizacji w konkursie „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” w województwie mazowieckim w roku 2022. Uroczysty finał odbył się 5 października w hotelu Arche w Warszawie. Nagranie z gali dostępne jest wciąż na YouTube. Spotkanie było również okazją do uhonorowania 5 laureatów konkursu „Najaktywniejszy społeczny inspektor pracy”

Zbiorowe1
 

NAG0022
 

Dzięki uprzejmości pana dyrektora Konrada Witkowskiego oprawę muzyczną uroczystości zapewnił zespół Elektron z Zespołu Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte z Radomia, pod opieką Mari Suligowskiej – nauczyciela muzyki. Nagrodzeni odbierali statuetki na tle ściany z żywych roślin, wykonanej przez Kingę Dzwonnik – specjalistkę od aranżacji roślinnych i kwiatowych.

NAG020
 

List Głównego Inspektora Pracy odczytała Małgorzata Dziemińska – Zastępca Głównego Inspektora Pracy.

NAG046
 

„Nam wszystkim – kierownictwu i kadrze Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie – zależy by za wzór stawiać firmy, które wyróżnia staranne planowanie i organizacja pracy, które zarządzają bezpieczeństwem i zdrowiem pracowników i innych osób będących w obszarze oddziaływania firmy w sposób efektywny, z wykorzystaniem rozwiązań wykraczających poza określone w obowiązujących przepisach standardy” – mówił Andrzej Cegła Okręgowy Inspektor Pracy w Warszawie.

NAG048
 

Jest to już XXIX edycja konkursu i w tym roku cieszyła się wyjątkowym zainteresowaniem. Większość kandydatów do laurów zgłosili inspektorzy pracy, którzy co roku kontrolują tysiące mazowieckich zakładów, najlepsze doceniając nominacją. Mottem konkursu Państwowej Inspekcji Pracy jest łacińskie zdanie Mecum tutissimus ibis (ze mną będziesz najbezpieczniejszy), co jest parafrazą słów Dedala, napominającego syna w kwestii bhp lotu na skrzydłach autorskiego projektu (Medio tutissmus ibis – Owidiusz, Metamorfozy). Laureaci konkursu są bowiem godnymi polecenia pracodawcami, którzy koncentrują się na właściwej, bezpiecznej i dobrej dla zdrowia pracowników organizacji pracy.

NAG043
 

W kategorii pierwszej – zakładów zatrudniających do 49 pracowników I miejsce zdobył Aurex LPG Sp. z o.o. z Kolonii Mrokowskiej zajmujący się projektowaniem i budową optymalnych rozwiązań dla branży paliw płynnych. Miejsce drugie Grupa Dekarska Kowalscy z Józefowa zajmująca się montażem pokryć dachowych, okien dachowych, obróbek blacharskich i akcesoriów dachowych.

NAG061
 

W kategorii drugiej, od 50 do 249 zatrudnionych, I miejsce zdobyło Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne Eko Babice którego głównym zadaniem jest realizacja zadań własnych gminy w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków. Na miejscu drugim ex aequo uplasowali się: A– Z Color Sp. z o.o. z Ostrołęki – przedsiębiorstwo zajmujące się drukiem rolowym etykiet samoprzylepnych oraz FITT Polska Sp. z o.o. z Węgrowa który jest pionierem w produkcji i rozwoju wysoce innowacyjnych rozwiązań dla przesyłu płynów, przeznaczonych do użytku domowego, profesjonalnego i przemysłowego. Miejsce III ex aequo zajęli: Purrels Innovative z Józefowa zajmujący się produkcją opakowań oraz wysoko specjalistycznymi pracami manualnymi i co-packingiem oraz Centrum Sportu Raszyn z Raszyna zajmujące się zarządzaniem obiektami i urządzeniami sportowo– rekreacyjnymi oraz prowadzeniem działalności sportowo– rekreacyjnej.

NAG077
 

W kategorii trzeciej – przedsiębiorcy zatrudniający ponad 250 osób pierwsze miejsce zdobyło przedsiębiorstwo Lear Corporation Poland II Sp. z o.o. –  zakład w Pruszkowie będący częścią amerykańskiego koncernu Lear Corporation – globalnego producenta foteli samochodowych. Na miejscu II uplanowała się Coca– Cola HBC Polska Sp. z o.o. filia w Radzyminie, wchodząca w skład międzynarodowego koncernu Coca– Cola Hellenic – jeden z największych producentów napojów. III miejsce zajęły: Lotte Wedel Sp. z o.o. z Warszawy produkująca słodycze oraz PW Krystian Sp. z o.o. z Przysuchy zajmująca się produkcją wysokospecjalistycznej odzieży ochronnej i korporacyjnej oraz dystrybucją środków ochrony indywidualnej. Wyróżnienie specjalne zdobyło PGE Energia Ciepła S.A. z Warszawy – producent energii elektrycznej i ciepła.

NAG089
 

Nagrodzeni zostali najbardziej aktywni mazowieccy społeczni inspektorzy pracy:

I miejsce zajęła Magdalena Leszczyńska zakładowy społeczny inspektor pracy w przedsiębiorstwie Zentis Polska Sp. z o.o. w Kolonii Żelków.

II miejsce ex aequo zdobyli:

Dariusz Malinowski zakładowy społeczny inspektor pracy w przedsiębiorstwie EON Polska Operations Sp. z o.o. w Warszawie.

oraz Zbigniew Miszta zakładowy społeczny inspektor pracy w Zakładzie Realizacji Przewozów R3 Mokotów Tramwaje Warszawskie w Warszawie.

Miejsce III ex aequo otrzymali:

Jan Paweł Bidziński zakładowy społeczny inspektor pracy w przedsiębiorstwie Pit-Radwar S.A. w Warszawie.

Karol Stencelewicz zakładowy społeczny inspektor pracy w przedsiębiorstwie Imperial Tobacco Polska Manufacturing S.A. w Radomiu.

NAG053
 

Organizację finałów konkursów wsparła Fundacja Kultury Bezpieczeństwa.

 

W zakładach pracy nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” kontrolę prowadzili inspektorki i inspektorzy pracy: Honorata Łaszkiewicz, Karolina Śledź, Magdalena Jurak, Izabela Niedziela, Izabela Kaźmierczak, Piotr Sokołowski, Bogdan Jasiński, Janusz Niedziółka, Kamil Ambroziak, Mariusz Ozyra, Arkadiusz Religa, Tomasz Adamski, Józef Fijołek, Tomasz Adamski, Paweł Żwirbla, Paweł Rozowski.

Okręgowy Inspektorat Pracy w Warszawie wydał okolicznościową publikację, która przedstawia naszych laureatów. Plik do pobrania: Najlepsi na Mazowszu.pdf
 

Zapraszamy także do obejrzenia relacji z uroczystości (poniżej).


 

Chętnych do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji zapraszamy do przesyłania deklaracji udziału w XXX edycji już dziś na adres: prewencja@warszawa.pip.gov.plGIP Przejdź do GIP Porady prawne