• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

15.09.2022

Lodołamacze 2022

W Katowicach odbyła się regionalna gala Konkursu “Lodołamacze 2022”, honorująca firmy i instytucje z województw mazowieckiego, łódzkiego, świętokrzyskiego i śląskiego, które wspierają aktywizację zawodową osób niepełnosprawnych i eliminację barier społecznych. 

Tytułem „Lodołamacza” co roku wyróżniane są instytucje, firmy i osoby, które jako cel działalności stawiają sobie eliminowanie barier społecznych, z jakimi na co dzień spotykają się niepełnosprawni. Forma konkursu ma za zadanie uhonorować i docenić instytucje i pracodawców zatrudniających takie osoby, ale też oferujących zatrudnienie chronione, wspierających otwarty rynek pracy, ułatwiających rehabilitację społeczno-zawodową osób niepełnosprawnych, ułatwiającym im dostępność do szeregu usług. Nagrody kierowane są również do dziennikarzy, poruszających tę tematykę i wspierających rozwój osób niepełnosprawnych.

 Konkurs składa się z dwóch etapów – regionalnego oraz centralnego.

 – Takie postawy i działania, które podejmują laureaci nagród “Lodołamacze”, wspierając aktywizację zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych, ich samorealizację i spełnienie planów i ambicji, godne są docenienia i pochwały – podkreśliła biorąca udział w gali regionalnej w Katowicach wicemarszałek Renata Janik.

Kapituła Konkursu wyłoniła zwycięzców etapu regionalnego. Wśród laureatów z województwa mazowieckiego znalazły się dwie instytucje.

W kategorii „Zakład pracy chronionej” miejsce II: MUSI NOVUM sp. z o.o., ul. 1 Maja 43A, 96-300 Żyrardów
 

Natomiast w kategorii „Instytucja” III miejsce: Fundacja Pomocy Rodzinie ,,Człowiek w Potrzebie”, al. Jerozolimskie 123a, 02-017 Warszawa

Konkurs “Lodołamacze 2022” objął patronatem honorowym marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski.

Laureatów ogólnopolskiego etapu Konkursu “Lodołamacze 2022” poznamy 6 października br. podczas gali, zorganizowanej na Zamku Królewskim w Warszawie.

2022lodolamacze-07sponsor


GIP Przejdź do GIP Porady prawne