• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

29.08.2022

Dwunastu wspaniałych: najlepsi pracodawcy na Mazowszu!

Aż dwanaście firm – najlepszych z najlepszych – bierze udział w rywalizacji o zaszczytne miejsca na podium w konkursie „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” w województwie mazowieckim w roku 2022. Jest to już XXIX edycja konkursu i w tym roku cieszy się wyjątkowym zainteresowaniem. Większość kandydatów do laurów zgłosili inspektorzy pracy, którzy co roku kontrolują tysiące mazowieckich zakładów, najlepsze doceniając nominacją. Mottem konkursu Państwowej Inspekcji Pracy jest łacińskie zdanie Mecum tutissimus ibis (ze mną będziesz najbezpieczniejszy), co jest parafrazą słów Dedala, napominającego syna w kwestii bhp lotu na skrzydłach autorskiego projektu (Medio tutissmus ibis – Owidiusz, Metamorfozy). Laureaci konkursu są bowiem godnymi polecenia pracodawcami, którzy koncentrują się na właściwej, bezpiecznej i dobrej dla zdrowia pracowników organizacji pracy.

30 sierpnia, w Okręgowym Inspektoracie Pracy, odbędzie się posiedzenie komisji konkursowej, która oceniać będzie zgłoszone zakłady w trzech kategoriach:

 

I kategoria – zakłady pracy do 49 zatrudnionych,

II kategoria – zakłady pracy od 50 do 249 zatrudnionych,

III kategoria – zakłady pracy powyżej 249 zatrudnionych.

 

W kategorii pierwszej zakwalifikowały się przedsiębiorstwa Aurex LPG Sp. z o.o. z Kolonii Mrokowskiej zajmujący się projektowaniem i budową optymalnych rozwiązań dla branży paliw płynnych oraz Grupa Dekarska Kowalscy z Józefowa zajmująca się montażem pokryć dachowych, okien dachowych, obróbek blacharskich i akcesoriów dachowych.

W kategorii drugiej, od 50 do 249 zatrudnionych, do udziału w konkursie zakwalifikowało się 5 przedsiębiorców, są to: A– Z Color Sp. z o.o. z Ostrołęki – przedsiębiorstwo zajmujące się drukiem rolowym etykiet samoprzylepnych oraz wszelkiego rodzaju opakowań giętkich; Purrels Innovative z Józefowa zajmujący się produkcją opakowań oraz wysoko specjalistycznymi pracami manualnymi i co– packingiem; Centrum Sportu Raszyn z Raszyna zajmujące się zarządzaniem obiektami i urządzeniami sportowo– rekreacyjnymi oraz prowadzeniem działalności sportowo– rekreacyjnej; FITT Polska Sp. z o.o. z Węgrowa który jest pionierem w produkcji i rozwoju wysoce innowacyjnych rozwiązań dla przesyłu płynów, przeznaczonych do użytku domowego, profesjonalnego i przemysłowego oraz Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne Eko Babice którego głównym zadaniem jest realizacja zadań własnych gminy w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków.

W kategorii trzeciej – przedsiębiorcy zatrudniający ponad 250 osób zakwalifikowało się pięciu pracodawców: Lotte Wedel Sp. z o.o. z Warszawy zajmująca się produkcją słodyczy; PW Krystian Sp. z o.o. z Przysuchy zajmująca się produkcją wysokospecjalistycznej odzieży ochronnej i korporacyjnej oraz dystrybucją środków ochrony indywidualnej; Lear Corporation Poland II Sp. z o.o. –  zakład w Pruszkowie będący częścią amerykańskiego koncernu Lear Corporation – globalnego producenta foteli samochodowych; Coca– Cola HBC Polska Sp. z o.o. filia w Radzyminie, wchodząca w skład międzynarodowego koncernu Coca– Cola Hellenic – jeden z największych producentów napojów oraz PGE Energia Ciepła S.A. z Warszawy – producent energii elektrycznej i ciepła.

 

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali 5 października 2022 r.

Chętnych do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji zapraszamy do przesyłania deklaracji udziału w XXX edycji już dziś na adres: prewencja@warszawa.pip.gov.pl


GIP Przejdź do GIP Porady prawne