Dzień Strażaka i Dzień Rodziny w Prażmowie

W sobotę, 25 czerwca o godzinie 13:00 Urząd Gminy Prażmów zorganizował Dzień Strażaka i Dzień Rodziny w gminie Prażmów. Do udziału w pikniku zaproszeni byli wszyscy okoliczni mieszkańcy.

1656411574028
Piknik rozpoczął się mszą świętą w Kościele p.w.św. Franciszka z Asyżu w Prażmowie. Po mszy nastąpiła uroczysta defilada Ochotniczych Straży Pożarnych wraz z Młodzieżowymi Drużynami Pożarnictwa z gminy Prażmów a także Młodzieżową orkiestrą dętą z Grodziska Mazowieckiego. Po defiladzie rozpoczął się uroczysty apel strażacki. Piknikowi towarzyszyła idea bezpiecznej pracy oraz bezpiecznych wakacji – pokazy strażackie, pierwsza pomoc to jedne z wielu atrakcji sobotniego spotkania.

1656411530088
Jednym z gości pikniku był Okręgowy Inspektorat Pracy w Warszawie, który przygotował stoisko z publikacjami dotyczącymi prawa pracy i BHP. Obecność przedstawicieli Państwowej Inspekcji Pracy, Pawła Żwirbli oraz Urszuli Pietrzak-Szerszeń, dała zebranym możliwość zapoznania się z działaniami instytucji, w której na co dzień pracują i umożliwiła uzyskanie darmowej porady prawnej.