• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

23.05.2022

Spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla pracowników służby BHP w oddziale OIP w Radomiu

Drugie już spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla służby bezpieczeństwa i higieny pracy w maju, odbyło się w Radomiu, 18-ego, w siedzibie Oddziału Radom Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie. Spotkanie zorganizowane zostało we współpracy z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Pracowników Służby BHP – Oddział w Radomiu.

20220518122059
 

Reprezentatywne przykłady wypadków przy pracy analizie poddał Robert Cienszkowski – Starszy inspektor pracy – specjalista. Badanie wypadków przy pracy, analiza ich przyczyn pozwala znaleźć luki w systemie zarządzania bezpieczeństwem i zdrowiem. Wypadki, gdy już do nich doszło, powinny być źródłem wiedzy dla lepszej, skuteczniejszej prewencji. Dane o wypadkach i zdarzeniach potencjalnie wypadkowych powinny być zawsze uwzględniane przy ocenie ryzyka w każdym zakładzie pracy. Prelegent odpowiedział na liczne pytania uczestników a także, podczas krótkich warsztatów pokazał jak to samo zdarzenie wypadkowe widzą różne zespoły wypadkowe. Wywiązała się dyskusja – uczestniczy chętnie dzielili się doświadczeniami i wątpliwościami z własnej praktyki zawodowej.

202205181355281
 

Do współpracy w realizacji programów poprawy warunków pracy zaprosił Paweł Rozowski – szef Sekcji Prewencji i Promocji: Służba BHP to najlepszy doradca pracodawcy. Jej rola nie jest łatwa, gdyż nierzadko to właśnie służba BHP musi przekonać zarząd do zmiany podejścia i uświadomić, że inwestycje w bezpieczeństwo i zdrowie osób zatrudnionych to najlepsze inwestycje! Zwracam się do Was jako do partnerów – współdziałajmy na rzecz rewolucji w myśleniu o tym jak tworzyć dobre środowisko pracy i troszczyć się o osoby, którym pracę organizujemy – zapraszam do konkursów i programów poprawy warunków pracy.

Grzegorz Szałas – prezes Oddziału OSPSBHP Radom zadeklarował aktywny udział  środowiska służby BHP we wspólnych działaniach służących edukacji i prewencji.

Zgłoszenia do udziału w programach poprawy warunków pracy: „Zdobądź Dyplom PIP” (dla zakładów zatrudniających do 20 osób), „Efektywne zarządzanie ryzykiem zawodowym” oraz  konkursów „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” i „Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy” – przyjmujemy na adres prewencja@warszawa.pip.gov.pl.

 

Karty zgłoszeń do pobrania:

Efektywne Zarzadzanie Ryzykiem Zawodowym.pdf
Najaktywniejszy Spoleczny Inspektor Pracy.pdf
Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej - edycja XXIX.pdf
Zdobadz Dyplom Panstwowej Inspekcji Pracy.pdf

 


GIP Przejdź do GIP Porady prawne

Kalendarium

PWŚCPSN
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Wypadki