• RSS
  • Wersja tekstowa
19.07.2019 Artykuł archiwalny

Podsumowanie konkursu "Najaktywniejszy SIP"

W dniu 18 lipca 2019 roku odbyło się uroczyste spotkanie dotyczące rozstrzygnięcia konkursu wojewódzkiego na ,,Najaktywniejszego społecznego inspektora pracy”.

DSC06010

Do uczestników konkursu, a także wszystkich przybyłych gości, specjalny list skierował Wiesław Łyszczek, Główny Inspektor Pracy.

„Społeczna inspekcja pracy jest służbą. Każdy z państwa wie, że to służba nie łatwa. Codziennie spotykamy się ze społecznymi inspektorami, którzy są dla nas nieocenionym wsparciem. Nikt nie zna tak dobrze firmy i zagrożeń w niej występujących, jak sami pracownicy. Dlatego postanowiłem dotychczasowy konkurs wojewódzki rozbudować do etapu krajowego, żeby moc jeszcze bardziej docenić osoby, które walczą o bezpieczeństwo drugiego człowieka. Ważne są dobre pomysły i codzienna konsekwentna praca. Dlatego gratuluje zwycięzcom i życzę dalszych sukcesów”

– napisał Łyszczek w liście, który odczytał jego zastępca Bogdan Drzastwa.

Komisja konkursowa, pod przewodnictwem Marty Pochopień – zastępcy ds. nadzoru oraz przedstawicieli członków komisji konkursowej w osobach Tomasza Wudarczyka oraz Grzegorza Iwanickiego, którzy reprezentowali Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych oraz Niezależny Związek Zawodowy Solidarność Region Mazowsze i pozostali członkowie komisji konkursowej  z ramienia OIP W Warszawie: Józef Fijołek - nadinspektor pracy w OIP, oraz Franciszek Piotrowski – radca koordynujący konkurs na szczeblu wojewódzkim w OIP Warszawa zdecydowali, że  zwycięzcą został Paweł Zdrojewski – Zakładowy Społeczny Inspektor Pracy PKN ORLEN S.A z Płocka. Jest to osoba z 35 letnim stażem pracy i 20 letnim stażem w pełnieniu funkcji Społecznego Inspektora Pracy.

DSC06032

Drugie miejsce w konkursie zajął pan Marian Rębała - Zakładowy Społeczny Inspektor Pracy z Ardagh Glass S.A. Wyszków, który funkcje SIP pełni od 20 lat. Ardagh Glass S.A. to lider w dziedzinie produkcji opakowań metalowych i szklanych.

DSC06037

Nagrody w postaci statuetek wręczyli zastępca głównego inspektora pracy Bogdan Drzastwa oraz nagrodę rzeczową dyrektor oddziału ZUS Pani Grażyna Szczesna. Dodatkowo laureaci otrzymali drobne upominki okolicznościowe. Wyróżnienia społecznym inspektorom pracy zostały przyznane, za ich szczególne zaangażowanie i wkład w działania zakładu pracy na rzecz poprawy stanu bhp i ochrony uprawnień pracowniczych.

DSC06058

Do kolejnego etapu konkursu w Głównym Inspektoracie Pracy łącznie jest zgłoszonych 30 społecznych inspektorów pracy z całego kraju.


GIP Przejdź do GIP Porady prawne

Kalendarium

PWŚCPSN
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Wypadki