Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 13 listopada 2023
1:29 minut

6 listopada br. w siedzibie Izby Rzemieślniczej Mazowsza, Kurpi i Podlasia w Warszawie odbył się finał etapu regionalnego Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy dla uczniów z zakładów rzemieślniczych „Bezpiecznie od Startu”.

Konkurs adresowany był do uczniów rzemiosła, czyli młodocianych pracowników zatrudnionych w celu przygotowania zawodowego w zakładach rzemieślniczych oraz uczniów odbywających praktykę u rzemieślników. Celem konkursu jest  popularyzowanie wiedzy z zakresu podstawowych przepisów prawnej ochrony pracy oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy wśród uczniów zawodu w rzemiośle, a jego zakres dotyczy problematyki prawa pracy oraz bezpieczeństwa i higieny pracy przewidzianych w podstawie programowej kształcenia w zawodach.

Do udziału w konkursie reprezentację zgłosiły Cechy:

  1. Cech Rzemiosł Różnych w Garwolinie
  2. Cech Rzemiosł Różnych w Łukowie
  3. Powiatowy Cech Rzemiosł Różnych w Mińsku Mazowieckim
  4. Powiatowy Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Mławie
  5. Cech Rzemiosł Różnych w Siedlcach

Komisja konkursowa w składzie pełnomocników Izby Rzemieślniczej Agnieszki Harasim oraz Adriana Wiśniewskiego,  inspektora pracy Pawła Żwirbli, młodszego inspektora pracy Agaty Kot oraz radcy Dominika Sadzy po przeprowadzeniu testu z zakresu prawa pracy i technicznego bezpieczeństwa pracy, a następnie części ustnej, wyłoniła dwóch laureatów konkursu etapu regionalnego:

  • Pierwsze miejsce zdobyła Julia Święcka – Powiatowy Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Mławie
  • Drugie miejsce zdobył Piotr Terpiłowski –  Cech Rzemiosł Różnych w Siedlcach

Wymienione osoby  będą  reprezentować  Izbę  Rzemieślniczą i  uczestniczyć  w XXI edycji  Ogólnopolskiego  Konkursu Wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy dla uczniów z zakładów rzemieślniczych

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu