Wspólne działania Państwowej Inspekcji Pracy i Narodowego Funduszu Zdrowia na rzecz zdrowia publicznego i profilaktyki zdrowotnej w środowisku pracy.
29 maja Mazowiecki Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Warszawie oraz Okręgowy Inspektorat Pracy w Warszawie podpisali list intencyjny, którego celem jest wspólne podejmowanie działań w zakresie poprawy stanu zdrowia pracowników i ich świadomości zdrowotnej, ale także promowanie bezpieczeństwa i higieny pracy.
Współpraca obejmować będzie:
🔹organizację wydarzeń i kampanii o charakterze informacyjno- edukacyjnym, dotyczących profilaktyki zdrowotnej, przestrzegania zasad BHP w miejscu pracy oraz promocji zdrowego stylu życia,
🔹upowszechnianie informacji o programach profilaktycznych finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia wśród pracowników i pracodawców,
🔹podejmowanie i realizację inicjatyw prozdrowotnych obejmujących edukację w zakresie chorób cywilizacyjnych oraz ich wpływu na utrzymanie zdrowia i zdolności do pracy.