Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 22 marca 2024
1:20 minut

Pierwszego dnia wiosny uczniowie przygotowujący się do zawodu w strukturach Ochotniczych Hufców Pracy sprawdzali swoją wiedzę w dziedzinie prawa pracy, w tym przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie.

Okręgowy Inspektorat Pracy razem z Mazowiecką Wojewódzką Komendą Ochotniczych Hufców Pracy zorganizował finał konkursu „Sprawny w zawodzie” w kategorii bezpieczeństwo i higiena pracy. Młodzi ludzie – po jednym przedstawicielu z 20 mazowieckich jednostek organizacyjnych OHP – rywalizowali 21 marca, odpowiadając na 30 pytań z szerokiego zakresu obejmującego prawną ochronę pracy, bezpieczeństwo i higienę pracy, ergonomię pracy. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Nina Kowalewska – reprezentująca OHP, Ewelina Dębowska – nadinspektor pracy, Paweł Żwirba – inspektor pracy, Dominik Sadza – radca w Sekcji Prewencji i Promocji.

Po zaciętej rywalizacji (konieczne było zorganizowanie dogrywki) wyłoniono laureatów. Pierwsze miejsce zajęła Julia Święcka. Miejsce drugie: Wiktoria Postek. Miejsce trzecie: Jakub Dryja. Zwycięzcom gratulowali i nagrody wręczyli Lilianna Kozielska – Wojewódzki Komendant OHP w Warszawie i Andrzej Cegła Okręgowy Inspektor Pracy w Warszawie.

Państwowa Inspekcja Pracy po raz drugi jest współorganizatorem konkursy „Sprawny w zawodzie” na terenie województwa mazowieckiego.

Wszystkich nauczycieli i dyrektorów szkół ponadpodstawowych zapraszamy do udziału w programie „Kultura bezpieczeństwa”, który służy wsparciu merytorycznemu placówek oświatowych w prowadzeniu zajęć na temat prawa pracy i przygotowaniu uczniów do wejścia na rynek pracy czy to w charakterze pracowników czy pracodawców. Zgłoszenia i pytania kierować można na adres: prewencja@warszawa.pip.gov.pl

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu