• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

20.04.2022

Zaproszenie do konkursu: „Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy” edycja 2022

Zapraszamy do uczestnictwa w konkursie „Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy” 2022, organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy.

Celem konkursu jest promowanie działalności społecznych inspektorów pracy, którzy w ramach pełnionych zadań aktywnie wpływają na zapewnienie przez zakłady pracy poprawy stanu bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony uprawnień pracowniczych.

Konkurs odbywa się dwuetapowo tj. na szczeblu okręgowych inspektoratów pracy oraz na szczeblu krajowym. Uczestnikami konkursu mogą być zakładowi, oddziałowi i grupowi społeczni inspektorzy pracy, zgłoszeni przez organizacje związkowe.

Oceny uczestników dokonują zespoły, w skład których wchodzą przedstawiciele: Państwowej Inspekcji Pracy oraz reprezentatywnych central związkowych – Forum Związków Zawodowych, Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” i Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych. Wojewódzkie Komisje Konkursowe w 16 Okręgowych Inspektoratach Pracy oceniają działalność zgłoszonych kandydatów i wyłaniają maksymalnie po trzech laureatów, którzy uzyskują kwalifikację do etapu krajowego. Główny Inspektor Pracy, na wniosek Kapituły, przyznaje wyróżnienia 16 społecznym inspektorom pracy, spośród których wyłanianych jest trzech, uhonorowanych nagrodami głównymi.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji konkursu. Zgłoszenia należy kierować do Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie (drogą elektroniczną na adres prewencja@warszawa.pip.gov.pl) poprzez złożenie karty zgłoszeniowej oraz oświadczenia (które stanowią załącznik do regulaminu konkursu) wraz z dokumentacją potwierdzającą podjęte przez uczestnika konkursu przedsięwzięcia dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony uprawnień pracowniczych. Zgłoszenia społecznego inspektora pracy dokonuje organizacja związkowa.

Termin składania wniosków upływa 15 maja 2022 r.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć w regulaminie zamieszczonym poniżej.

Regulamin konkursu z zalacznikami.pdf
 


GIP Przejdź do GIP Porady prawne

Kalendarium

PWŚCPSN
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Wypadki